Toggle navigation

Ножі Victorinox

Історія Швейцарських ножів Victorinox

Історія ножів Victorinox

Сучасний швейцарський армійський ніж Victorinox - це вершина двох з половиною мільйонів років еволюції. Він був винайдений для солдатів більше століття тому, постійно розвивався, став світовим брендом з елементу армійської техніки.

Швейцарський ніж, процвітаючий в епоху цифрових технологій, продовжує свою історію з Вікторіанської епохи. З технічної точки зору цей прекрасний інструмент використовувався всім, від скаутів до президентів. Складаний ніж Victorinox містить всі необхідні інструменти, і хто знає, скільки життів він врятував. І процес його створення такий же яскравий, як і сам цей інструмент.

Перший складаний ніж Victorinox був запатентований 12 червня 1897 року.

Сьогодні Victorinox, найбільший у світі виробник кишенькових складаних ножів, має фірмові магазини в 130 країнах і широкий асортимент з 260 різних моделей, включаючи 100 видів класичних швейцарських армійських ножів. Усі ножі victorinox зроблені в Швейцарії.

Розміри ножів Victorinox

Victorinox розділяє ножі та мультитули по їх довжині в складеному виді:

  • Малі кишенькові ножі – довжина від 58 до 74 мм;
  • Середні кишенькові ножі – довжина від 84 до 93 мм;
  • Великі кишенькові ножі – довжина від 111 до 130 мм;
  • Мультитули – довжина від 105 до 115 мм.

Розміри ножів Victorinox

Ножі та мультитули Victorinox

У таблиці знизу представлені довжина різальної кромки і розміри лез для усіх моделей ножів Victorinox і мультитулів SwissTool, а також ножів в швейцарських картах SwissCard. З її допомогою ви легко визначите характеристики для конкретної моделі.

Розмір ножа Довжина леза Довжина різальної кромки
58 мм 40 мм 35 мм
65 мм 47 мм 40 мм
74 мм 55 мм 50 мм
84 мм 63 мм 55 мм
85 мм 63 мм 55 мм
91 мм 70 мм 60 мм
93 мм 75 мм 65 мм
111 мм 90 мм 80 мм
130 мм 100 мм 90 мм
SwissTool 75 мм 65 мм
SwissCard 40 мм 37 мм

 

Функціональність ножів Victorinox

Якість і функціональність є ключем до всесвітнього успіху швейцарського армійського ножа, оскільки споживачі чекають виконання безлічі функцій. "Зірка" серії -відповідна назва- SwissChamp (чемпіон Швейцарії). Цей ніж має 8 рядів, 22 інструменти і 33 різних функції, які пропонують нескінченні можливості використання.

Складаний ніж Victorinox SwissChamp

Сьогодні близько 1000 робітників роблять більше 60 000 складаних кишенькових ножів щодня. Для створення одного ножа потрібно 450 етапів, прагнення до досконалості та чіткі стандарти. Якість відстежується на кожному етапі виробництва і дає ножу довічну гарантію.

Хоча продукція компанії продається по всьому світу, виробництво ножів зосереджене в самому серці Швейцарії, в місті Ибах з населенням всього 3500 чоловік, в місці з великою історичною спадщиною. З моменту винаходу всі швейцарські армійські ножі зроблені в цій тихій Долині, і всі з гордістю несуть напис "Swiss Made" (зроблено в Швейцарії).

У кінці 19 віків швейцарська армія хотіла зробити багатоцільовий ніж для солдатів. Карл Елсенер був першим, хто викликався створити такий ніж, і після п'яти років розробок він не лише розв'язав проблему армії, але і зробив ряд поліпшень. Він винайшов ніж з лезом, вбудованим в нього з обох боків ручки. У той час це був справжній технологічний прорив. Всього у ножа було чотири инструмента-нож, шило, викрутка і консервний нож.& nbsp; Цей ніж став відмінним інструментом, технічно близьким до досконалості.

Історія назви і логотипу

Спочатку компанія була названа по імені засновника, але в 1909 році на честь матері Ельсенер змінив назву компанії на Victoria (Вікторія). У 1921 році, після винаходу нержавіючої сталі, назва була перейменована. До цього леза виготовлялися з іржавої звичайної сталі. Нержавіюча сталь була названа французами "inoxydable" і увійшла до назви компанії як абревіатура "inox". Але дуже небагато людей називають цей ніж "ножем Victorinox", тому що назва компанії менш відома, чим сам продукт.
 

Після Другої світової війни швейцарський солдатський ніж став популярним серед американських солдатів, розташованих в Європі. Офіційна назва ножа німецькою мовою була дуже громіздкою, тому солдати назвали його "Swiss Army Knife" (швейцарський армійський ніж). Прізвисько настільки укорінилося, що одного разу так почали називати всі маленькі ножі з доладними лезами. Тепер це світова легенда. У будь-якій точці світу, в джунглях, в горах, скрізь – люди знають, що це швейцарський армійський ніж. У світі майже усе знають про цей продукт. Швейцарський армійський ніж став символом швейцарської якості, надійності та майстерності.

Складаний ніж Victorinox Swiss Soldier's Knife

Сьогодні швейцарський армійський ніж - це не ніж, використовуваний в швейцарській армії. Цей ніж називається "Швейцарський солдатський ніж". У Швейцарії всі чоловіки, що мають право на військову службу, повинні служити в армії. Швейцарський солдатський ніж входить в стандартну армійську техніку. З роками його функціональність покращала, ніж став кориснішим. Тепер лезо можна відкрити однією рукою, на лезі є пила, і всі старі інструменти, включаючи консервний ніж, захищені. Його використання настільки функціональне, що ніж використовується не лише солдатами.

Логотип Victorinox на руків'ї ножа

Логотипу Victorinox більше ста років. Карл Ельсенер представив його в 1909 році, щоб боротися з підробкою, знаючи, що деякі німецькі фірми підробляють швейцарський армійський ніж. Щоб лезо було візуально іншим, вони вперше розмістили хрест і щит – логотип Victorinox досі. Сьогодні навіть німецька армія знає, до кого звернутися за автентичними продуктами. Швейцарська армія дозволила продавати "солдатський ніж швейцарської армії" по всьому світу.

Класичний логотип для швейцарського армійського ножа виконаний у вигляді металевої вставки. На інших моделях логотип випалюється під час процесу гарячого тиснення. За рідкісним виключенням, всі продукти, що виходять із заводу в Ібасі, несуть цей друк.

Достовірність Victorinox

Однією з головних частин ножа, найхитрішою новинкою творця, стала по-справжньому революционная-весна. Це примушує лезо відкриватися і залишатися відкритим, закриватися і залишатися закритим, і діє як механізм безпеки, який контролює три функції леза. Пружина компактна, тому вона звільняє простір, необхідний для додаткових інструментів, що містяться в наборі ножа. Лезо не потрібне повністю закривати-оно мимоволі закривається завдяки пружині з певного положення. Пружина також дає покупцеві можливість визначити його достовірність. Завдяки якій, ніж видає при закриванні дзвінкий щелчек.

Штамп на лезі ножа

 

Популярність ножів Victorinox

У більшості швейцарців є мінімум один або декілька швейцарських армійських ножів, для різних життєвих ситуацій. Компанія Victorinox дає довічну гарантію на ножі, виготовляючи кращі за якістю продукти. Багато екземплярів переходять з покоління в покоління, від батька до сина.& nbsp;

Мало хто може похвалитися успіхом упродовж століття. Для Victorinox найважливіше - ця досконалість, і складно знайти що-небудь досконаліше за це.